інформаційні матеріали
поезія
пісні
художні твори

Тарас Шевченко - художник
Хлопчик з собакою в лісіПапір, сепія (23,1X18,3). [Пб.]. [1840].
Внизу чорнилом напис: Неааконч. акварель худож. Шевченко. На звороті чорнилом напис рукою Шевченка: На память Козлову отъ Шевченка. Малюнок за темою близький до незнайденої олійної картини Т. Г. Шевченка «Хлопчик-жебрак, що дає хліб собаці», за яку він у вересні 1840 р. був нагороджений срібною медаллю другого ступеня (див. прим, до № 387).
Датовано часом виконання ескіза до цього малюнка (див. рис. олівцем № 342).
Ескіз даного малюнка знаходиться на аркуші з ескізом картини Штернберга «Український шинок». Начерки на полях аркуша, а також малюнки та начерки на східні теми, разом з якими цей аркуш потрапив до Шевченка, свідчать, що ескіз малюнка виконаний не раніше січня 1840 p., коли Штернберг повернувся з Оренбурга.
В літературі зустрічається під назвою «Спящий мальчик» (И. Айзеншток, Судьба литературного наследства Т. Г. Шевченко, «Литературное наследство», М.,
1935, № 19—20, стор. 483). В каталозі Республіканської ювілейної шевченківської виставки наведено невірно прочитаний напис на звороті: «На память Подколз... [Подколзину] от Шевченка» (стор. 24).
Попередні місця збереження: ДТГ, ЦМШ. 1939 р. експонувався на Республіканській ювілейній шевченківській виставці у Києві (Каталог, № 114).

ДМШ. інв. № г —889.

Умовні позначення
.html